Moda, Stil, Trend, Güzellik, Yeme&İçme, Eğlence ve Daha Fazlası Jewel Jewel Yeşim

Sırt Dekoltesi – Güzel Bir Sırt İçin Ne Yapmalı?

Sırt Dekoltesi – Güzel Bir Sırt İçin Ne Yapmalı?

Sırt bölgesinin erkekler üzerindeki etkisi bilimsel olarak bile ispatlandıktan sonra biz bayanlara sırt bakımımızı yapmak ve onu görsel olarak sunmamız kalıyor… Peki sırt bakımı nasıl yapılır?

Bir kere sırtımıza 4 mevsim özel ilgi göstermemiz gerekmekte.. Yazın güneş ışınlarından cildimizde lekeler oluşurken; kışın ise nemsiz kalarak kuruyabilir.

İlk olarak önerim banyo sırasında sırtınızı hafifçe fırçalamak olacak. Bu işlem cildinizdeki ölü derilerin temizlenmesine, yağ birikmiş gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olacaktır. Bunun için mutlaka yumuşak bir fırça kullanmalısınız.

Uzun saplı doğal lifler vücut temizliği için idealdir. Sert dokulu keseler cildinizin yıpranmasına neden olur. Yaz sonu güneş yanıklarımızdan ve ölü derilerden kurtulmak için hamamda keselenmek de cildimizi kışa hazırlamak için iyi bir tercih olacaktır.

Tüm cilt tiplerinde sırt derisinin yağ oranı genellikle yüksektir. Yağ oranını dengelemek için arındırıcı ürünleri tercih edebilirsiniz. Deniz tuzu, çilek, üzüm çekirdeği, limon kabuğu gibi içeriklere sahip hazır peeling ürünleri sırt bakımı için en uygun ürünlerdir. Sırtınızı nemlendirmek için banyo sonrası krem ya da bebe yağı sürmeyi ihmal etmeyin. Cildiniz hafif nemliyken sürmek daha yüksek etki göstermesini sağlar. Özel davetlere katılırken sırt dekoltesi olan bir kıyafet giyecekseniz sırtınıza simli vücut pudrası uygulayabilirsiniz.

Hadi gelin biraz da tüm bu işlemleri gerçekleştirdiğimiz sırt dekoltemizi nasıl sergilyebiliriz onlara göz atalım… :)